Prezenty dla niego dystrybuowana przez firmy naftowe

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

Obecnie niezwykle istotne jest, aby firma, która wykorzystuje siłę oddziaływania na klientów gadżetów reklamowych, odpowiednio je dystrybuowała. Przykładem mogą być tu firmy naftowe, prowadzące sieci stacji benzynowych. Są to firmy należące do największych na rynku. Nie ma wątpliwości, że firmy te stać na reklamę o dużym zasięgu. A dystrybucja gadżetów reklamowych do takich należy. Firmy, o których mowa, korzystają z takich gadżetów wyjątkowo chętnie także dlatego, że w ich przypadku dystrybucja ta jest bardzo ułatwiona. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie wymaga podania konkretnych przykładów sytuacji, w których firmy naftowe mogą dystrybuować wspomniane gadżety.

A zatem np. prezenty dla niego mogą być przez firmy naftowe rozdawane na terenie samej stacji. Jest to forma najłatwiejsza do wykonania dla nich. Jest to forma o tyle łatwa i skuteczna, że na stacji ciągle są ludzie – zarówno stali klienci, jak i wielu nowych. Stacje benzynowe nie muszą się specjalnie martwić o to, aby klienci je odwiedzali. Muszą jedynie sprawić, aby jak najczęściej tankowali właśnie na tej stacji, a nie u konkurencji. Wręczanie tego rodzaju podarunków osobom tankującym regularnie na danej stacji może być sposobem na ich przyciągnięcie.

Ponadto też prezenty dla niego mogą być dystrybuowane pocztą lub firmę kurierską. Taka metoda sprzyja pozyskiwaniu stałych klientów, ponieważ jeśli ktoś zdecyduje się podać danej firmie naftowej swoje dane adresowe, jest także przekonany, że tankowanie zawsze na stacji należącej do tej firmy bardzo mu się opłaca. Często tak jest w rzeczywistości. A otrzymywanie podarunków pocztą lub przez firmę kurierską jest właśnie nagrodą za regularne tankowanie na danej stacji.

Wreszcie prezenty dla niego mogą być rozdawane przypadkowo napotkanym przechodniom w różnych punktach miast, a także na imprezach plenerowych. Firmy naftowe mogą sponsorować niektóre imprezy plenerowe, jak np. targi motoryzacyjne. Na takich imprezach gadżety, o których mowa, mogą być rozdawane wszystkim uczestnikom, a także osobom będącym w pobliżu, jako zachęta, aby na daną imprezę zechcieli zajrzeć.